ZIELONA SZKOŁA 2015

Największym przedsięwzięciem turystycznym w w roku szkolnym 2014/2015 było zorganizowanie dla naszych uczniów wyjazdu do Zielonej Szkoły nad Morzem Bałtyckim w Ustroniu Morskim w dniach 24-05-2015 do 02-06-2015. W tym roku była to bardzo liczna grupa, bo aż 84 dzieci z klas 4-6 wraz z opiekunami :Grażyną Cerek, Lucyną Piec, Wiolettą Zielonką, Jadwigą Pasek, Ewą Walotek, Lidią Żelazny.

Podstawowym celem wyjazdu było zapewnienie dzieciom wypoczynku w klimacie nadmorskim, korzystnym dla zdrowia, w bezpośrednim zasięgu jodu i soli. Codziennie odbywały się zajęcia edukacyjno-wychowawcze , spacery i zabawy na plaży. Dzieci poznawały elementy krajobrazu nadmorskiego, cechy klimatu, roślinność nadmorską i ptactwo wodne. Podczas jednej z wycieczek uczniowie mieli okazję zobaczyć ujście Czerwonej Rzeki do Morza Bałtyckiego. Podczas pobytu uczniowie brali udział w atrakcjach w Miasteczku Dziki Zachód w Ustroniu Morskim /jazda konna, mini zoo, strzelanie z łuku, jazda na kładach/. Były również organizowane zajęcia rekreacyjno-sportowe i rozrywkowe : siatkówka, bilard, badminton, ognisko, dyskoteka. Do atrakcji należał również wyjazd do Kołobrzegu, podczas którego dzieci odbyły rejs po morzu.

Wyjazd na Zieloną Szkołę był doskonałą okazją do integracji poprzez naukę, wypoczynek i zabawę, zachęcanie do aktywnego, zdrowego stylu życia.

Grażyna Cerek