WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ

dla klasI-VI

HARMONOGRAM

2018-05-24

W zakładce "Ogłoszenia o konkursach" nowe konkursy.

Zapraszamy do udziału!

2018-05-23

23 Maja Święto Patrona Szkoły

2018-05-21

UWAGA!

W zakładce "Strefa Rodzica" list MEN do Rodziców i Opiekunów Uczniów.

Zapraszamy do przeczytania

2018-05-14

Uśmiech Nasza szkoła ambasadorem akcji Uśmiech

"Klapki dla Gambii"

Na terenie naszej szkoły trwa akcja  „Klapki dla Gambii”, której celem jest zebranie jak największej ilości dziecięcych klapek dla afrykańskich maluchów z Gambii.

Serdecznie zapraszamy do bezinteresownego wsparcia tej inicjatywy: wystarczy zakupić parę plastikowych klapek (można podpisać je od spodu swoim imieniem) i wrzucić do kartonu, który znajduje się na terenie szkoły.

Już tego lata wszystkie zebrane klapki zostaną zawiezione do Gambii i tam rozdane potrzebującym.

Zachęcamy do zapoznania się z akcją na stronie internetowej:

Zbieramy klapki nowe(najlepiej tzw. japonki, crocsy), kolorowe, w dziecięcych rozmiarach!!!

Dlaczego klapki? Wiele dzieci w biednych afrykańskich krajach chodzi na co dzień boso i skaleczona stopa bardzo często jest źródłem infekcji, zakażeń i chorób. Dzieci następują na ostre kolce, łamią palce na kamieniach, nagminnie dochodzi do zerwań paznokcia. W skwarze lata ziemia jest gorąca, piach rozgrzany i wszystko parzy w stopy. Bardzo łatwo o zranienie i ukąszenie przez węże, skorpiony i insekty.

Dlaczego Gambia? To najmniejszy afrykański kraj, według statystyk jeden z dziesięciu najbiedniejszych na świecie. Dlaczego jeszcze? – ponieważ nie jest trudno tam dojechać samochodem terenowym. Wystarczy przeprawić się przez Gibraltar, przejechać Maroko i Saharę Zachodnią, następnie pokonać szosą Mauretanię i Senegal: i już jesteśmy na miejscu, tuż obok Gwinei i Sierra Leone. Kilkanaście tysięcy kilometrów.

Klapki zbieramy od połowy maja do końca czerwca.

Każdy uczeń, który wesprze akcję zostanie odpowiednio nagrodzony z zachowania.