Propozycja stowarzyszenia

Szanowni Państwo

Rada Rodziców przy Szkoły nr 2 w Miechowie proponuje, aby w roku 2014 podjąć inicjatywę założenia stowarzyszenia działającego w imieniu Rady Rodziców na rzecz uczniów Szkoły nr 2.

Stowarzyszenie to dobrowolne, trwałe i samorządne zrzeszenie o celach niezarobkowych.

Korzyści zrzeszenia się w formie stowarzyszenia:

1. Osobowość prawna po rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym daje możliwość bycia podmiotem prawnym, a nie tylko grupą osób fizycznych.
  2. Zgodnie z prawem stowarzyszenie posiada dochody ze zbiórek, darowizn, wpłat i dysponuje nimi na realizację celów statutowych.
  3. Działalność Stowarzyszenia jest uregulowana przez prawo.
  4. Możliwość ubiegania się o środki finansowe od Gminy, Powiatu, Województwa, Ministerstw.
  5. Pozwala realizować dodatkowe działania dla dzieci w czasie lekcji oraz pozalekcyjnie.
  6. Pozwala przygotowywać inicjatywy obywatelskie na rzecz szkoły i jej rozwoju.
  7. Uczy współpracy i rozwija więzi społeczności lokalnej.
  8. Integruje Rodziców we wspólnych inicjatywach.
  9. Podnosi atrakcyjność Szkoły.
  10. Rada Rodziców posiadając osobowość prawną wzmacnia swoją rolę społeczną w kontaktach z samorządem lokalnym /Gmina i Powiat/.