Ziemia to Twój dom!

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Został on ustanowiony w roku 1970. Od tamtej pory wiele organizacji, stowarzyszeń, fundacji działa na rzecz ochrony naszej planety.

W związku z tym świętem uczniowie klasy 2C wraz z wychowawczynią Ewą Jamrochą-Bogacz przygotowali krótkie przedstawienie o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Na scenie nie mogło zabraknąć oczywiście MATKI ZIEMI. Poza tym mogliśmy usłyszeć prośby powietrza, wody, rzeki Wisły, lasu, rady lekarza i wiele pytań o zanieczyszczenia oraz pogłębiająca się dziurę ozonową. Charakter przedstawienia był poważny i ukierunkowany na uświadomienie innym uczniom problemów, płynących z zanieczyszczania środowiska przez człowieka. Role, które odgrywali uczniowie były poważne i przeważnie smutne. Wśród publiczności gościliśmy również Dyrekcję, która podsumowała występ dzieci i nawiązała do kończącej się termomodernizacji naszej szkoły.

Na koniec każda z klas otrzymała tematyczne kolorowanki oraz Kodeks Ochrony Przyrody Wszechświata. Niech świadomość proekologiczna rozszerza się wśród dzieci i młodzieży.