Podsumowanie VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Plastycznego im. Janiny Bergander

Za nami podsumowanie VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Literacko-Plastycznego im. Janiny Bergander, do którego doszło w uroczystej oprawie i z udziałem gości: Andrzeja Banaśkiewicza - Wiceburmistrza Gminy i Miasta Miechów, Jerzego Pułki - Dyrektora Samorządowego Zespołu Edukacji w Miechowie oraz Michała Biernackiego - Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Odnowy Zabytków w Miechowie, od lat fundatora nagród i przyjaciela konkursu.

Uroczystość rozpoczęła Agata Skrzypczyk - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Miechowie, która ciepłymi słowami powitała wszystkich obecnych, przypominając ideę konkursu i ważną rolę małej ojczyzny w kształtowaniu naszej tożsamości. Ze wzruszeniem o związkach Janiny Bergander z Miechowem i Jej bogatej drodze artystycznej opowiedział pan Michał Biernacki.

Ważnym momentem podsumowania konkursu był list, jaki w imieniu Janiny Bergander  do uczestników i organizatorów przesłała Rodzina Artystki,   a odczytała go Jadwiga Pasek - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 i "czujne oko" na właściwy przebieg konkursu. Czytamy w nim, między innymi:

Czy jednak w erze lotów kosmicznych, odczytania kodu DNA, ten strzępek zmurszałego świata zdoła jeszcze kogoś zaciekawić i wzruszyć” – pytała Janina Bergander w przedmowie do swojej pierwszej powieści „Margoś”.   A właśnie „ten strzępek zmurszałego świata”, który odtwarzamy w wyzwaniach literackich czy w poznawaniu historii małej ojczyzny jest świadectwem naszej tożsamości. Janina Bergander jak zawsze byłaby dumna z uczniów miechowskiej szkoły, o której  mówiła z wielkim wzruszeniem i kształcących ich pedagogów, których wspominała z nie mniejszą estymą" (...).Wyrazy uznania należą się wszystkim uczestnikom konkursu, którzy rozwijają swoje pasje twórcze, literackie i plastyczne. Z wielką serdecznością myślimy o wszystkich, którzy spróbowali swoich sił w zmaganiach artystycznych i życzymy im, by nigdy nie rezygnowali ze swoich planów i marzeń. Ukłony dla organizatorów i serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników.

W VI edycji konkursu wzięli udział uczniowie z 10 szkół podstawowych, którzy mieli okazję wykazać się talentem oraz odwagą  zmierzenia się z nie mniej przecież zdolnymi rywalami. W regulaminie konkursu zaproponowano dwie kategorie.

Kategoria: konkurs literacki:

Dlaczego się wyjeżdża? Aby móc wrócić. Napisz, co dla Ciebie znaczy    dom i rodzina.

Kategoria: konkurs plastyczny.

To mój magiczny świat. W formie plastycznej przedstaw wyjątkowość miejsca, które nazywasz „małą ojczyzną”.

A oto lista tegorocznych primus inter pares:

Konkurs literacki

1 miejsce – Paweł Filus SP Miechów – Charsznica

1 miejsce – Julia Grojec – SP Książ Wielki

2 miejsce – Emilia Markiewicz – SP nr 1 Miechów

2 miejsce – Julia Markowicz – SP Książ Wielki

3 miejsce - Maja Kruszec SP Miechów – Charsznica

3 miejsce - Nikola Szot – SP Dziaduszyce

Anastazja Barasińska - SP nr 2 Miechów

Katarzyna Janus – SP Pojałowice

Jakub Król – SP Gołcza

Julia Śladowska – SP nr 2 Miechów

Natalia Żaba – SP Jaksice

Kinga Tkaczewska – SP Książ Wielki

Konkurs plastyczny (klasy 5-8)

1 miejsce – Liwia Adamczyk – SP nr 2 Miechów

2 miejsce – Anita Pazera – SP Pojałowice

3 miejsce – Zuzanna Luty – SP nr 2 Miechów

Aleksandra Cencek - SP Gołcza

Barbara Kowal - SP nr 2 Miechów

Wiktoria Magiera – SP Pogwizdów

Nikola Kwiecień – SP Janowice

Natalia Kłos – SP Dziaduszyce

Michalina Kucypera – SP Miechów – Charsznica

Barbara Kulig – SP Książ Wielki

Konkurs plastyczny (klasy 1-4)

1 miejsce – Emilia Kowalczyk SP Jaksice

2 miejsce – Alicja Lemczyk – SP nr 1 Miechów

2 miejsce –Maja Motłoch – SP nr 2 Miechów

3 miejsce – Hubert Motyka – SP Pojałowice

3 miejsce –Martyna Manterys – SP nr 1 Miechów

Mateusz Krupa  - SP Jaksice

Julia Gacek - SP nr 2 Miechów

Natalia Zaczyńska -SP nr 2 Miechów

Alicja Pietrzyk - SP nr 2 Miechów

Tymon Uchto - SP nr 2 Miechów

Zofia Uchto - SP nr 2 Miechów

Jakub Wlazło – SP nr 2 Miechów

Dawid Krawiec – SP nr 2 Miechów

Gratulacje przesyłają  organizatorzy – Szkoła Podstawowa nr 2    w Miechowie, licząc na kolejne artystyczne wzruszenia. Spotkajmy się za rok bogatsi o doświadczenia i jeszcze większą nieograniczoną niczym wyobraźnię.