II B i II C w „Domu Bańki i Tradycji Świątecznej ”

W poniedziałek 21 listopada uczniowie klas IIB i IIC wraz z nauczycielami: Małgorzatą Kielian, Moniką Kruszec, Lidią Stobierską oraz Ewą Soczówką wybrali się do „Domu Bańki           i Tradycji Świątecznej ” w Wężerowie

Na początku dzieci zobaczyły wystawę wyjątkowych, ręcznie dmuchanych i zdobionych szklanych ozdób choinkowych z manofaktury „Mysteria’’ jak również antycznych baniek pochodzących z polskich i europejskich wytwórni. Poznały również proces tworzenia bombek choinkowych – od rurki szklanej do kolorowych, błyszczących cacek o przeróżnych kształtach i wzorach. Zwiedziły również „izbę tradycji’’, w której klimat dawnych świątecznych przygotowań utrzymuje się cały rok. Uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania baniek choinkowych. Ozdobili pięknie   i kolorowo swoje bombki, które wkrótce zawisną na choinkach w ich domach.