Szybko, sprawnie, bezpiecznie.

Bezpieczeństwo w naszej w naszej szkole, to najważniejsza rzecz. Każdy kto przebywa w szkole powinien stosować się do ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa. Musi wiedzieć jak należy się zachowywać w chwilach zagrożenia życia i zdrowia. W dniu dzisiejszym uczniowie,  nauczyciele, oraz pozostali pracownicy,  zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynki szkoły.

Wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować i udać na miejsce zbiórki. Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwali: Pani Dyrektor Agata Skrzypczyk, inspektor BHP Pan Jerzy Buzała oraz Państwowa Straż Pożarna.

Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.