W krainie baśni Andersena

W dniu 16.03.2018 r. dziesięcioro uczniów  naszej szkoły wzięło  udział w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania organizowanym przez ZSO w Słomnikach.

Uczniowie klas 7 oraz  II i III gimnazjum z siedmiu okolicznych szkół stanęli  w szranki, prezentując dowolny fragment wybranej baśni Hansa Christiana  Andersena. „Calineczka”, „Brzydkie kaczątko”, „Dziewczynka z zapałkami”, „Księżniczka na ziarnku grochu”- to niektóre tytuły bajek, które można było usłyszeć w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Jury oceniało poprawność przeczytanego fragmentu, akcent, wymowę,  interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą wymową, dykcją, umiejętnością operowania głosem oraz kunsztem aktorskim.

Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Jakub Basa kl.III a  (j. niemiecki) I miejce,

Przemysław Drdzeń kl.II b (j. angielski) IV miejsce

i  Izabela Nowak kl.II a (j. angielski)  VI miejsce

Przyznano także wyróżnienia dla: Wiktorii Domagały  z klasy IIa i Natalii Grzywnowicz z  klasy IIIa (j.angielski) oraz Mikołaja Szafirskiego z klasy IIIa (j.niemiecki).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Gratulujemy!

Zobacz: