„To właśnie w tym dniu… – zapraszamy na Jasełka”

W piątek, 22 grudnia, w ostatnim dniu zajęć szkolnych przed rozpoczęciem przerwy świątecznej, uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły mogli obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klasy III A.

Scenariusz tegorocznych jasełek zatytułowany „Zabawa w jasełka” przygotowany został tak, aby połączyć historyczne wydarzenie sprzed 2000 lat i jego wpływ na styl bycia i postawę uczniów naszej szkoły. Gra aktorska małych artystów, zabawne dialogi i tradycyjne polskie kolędy wykonane przez dzieci sprawiły, że przedstawienie wywołało niemałe wzruszenie i wprowadziło całą szkolną społeczność w klimat nadchodzących świąt Narodzenia Pańskiego. Dla uczniów sztuka stała się też dobrym przykładem jak wychowywać samych siebie do wzajemnego szacunku, życzliwości, pracowitości i wierności wartościom, które niesie ze sobą wiara.

Jasełka wystawiane były dwukrotnie: podczas 2 godz. lekcyjnej dla oddziału przedszkolnego i klas 0-II oraz podczas 3 godz. lekcyjnej dla klas III-V. Widzami było także grono rodziców i zaproszonych gości: p. dyrektor Aleksandra Dróżdż, przewodnicząca rady rodziców p. Jadwiga Gładyszowska-Tomczyk, a także przedstawicielka oddziału pocztowego w Miechowie, która wzorem ubiegłego roku wręczyła nagrodę zwyciężczyni konkursu na najpiękniejszą kartkę pocztową z życzeniami świątecznymi – uczennicy klasy VIA Julii Turek.

Życzliwy i ciepły odbiór zaprezentowanego przedstawienia sprawił młodym aktorom dużo radości i satysfakcji, a gromkie brawa były tak dla nich, jak dla zaangażowanych w pracę nad sztuką nauczycieli, nagrodą za włożony trud. Wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie jasełek i udzielili jakiejkolwiek pomocy, zwłaszcza rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !