Konkurs pięknego czytania w języku niemieckim

W konkursie Pięknego Czytania w Języku Niemieckim na szczeblu powiatowym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2  z klas gimnazjalnych zajęli miejsce na podium. Jakub Basa z 3a zajął II miejsce, a Joanna Wasieczko z 3c  miejsce III.

W dniu 4.12.2017r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania w Języku Niemieckim. Wzięło w nim udział 10 osób. Poprzeczka była dość wysoko postawiona, ponieważ zagadnienie, mimo że było dosyć krótkie, wymagało jednak solidnego i starannego przygotowania.
Utwór, z którym pracowaliśmy „Die Geschichte vom wilden Jäger” był jednym z kilkunastu opowiadań dla dzieci z książki pt. „ Der Struwwelpeter" - Heinrich Hoffman.

Do następnego etapu, powiatowego, dostało się pięć osób : Jakub Basa z klasy 3a, Wiktoria Domagała: 2a , Natalia Syguła: 2c, Joanna Wasieczko: 3c oraz Wiktor Juzaszek: 2c .

W dniu 6.12.2017 w Liceum Ogólnokształcącym w Miechowie odbył się etap powiatowy tego konkursu.  Poziom był naprawdę bardzo wysoki.

Z naszej szkoły, aż dwie osoby zajęły miejsce na podium, a byli to Jakub Basa z 3a, który zajął II miejsce, zaś Joanna Wasieczko z 3c  miejsce III.

Serdecznie gratulujemy.

Natalia Syguła kl. II c