Koncert „Mikołajowa podróż z baśniowymi piosenkami”

W sobotę 09.12.2017 r. w Miechowskim Domu Kultury odbył się niezwykły koncert „Mikołajowa podróż z baśniowymi piosenkami”. Uczniowie klasy II a gimnazjalnej pod opieką Pani Doroty Małodobry czytali fragmenty baśni tematycznie związanych z piosenkami.

Koncert to efekt współpracy Pani Doroty Małodobry i Pani Katarzyny Kornaś.

Podopieczni pani Katarzyny zaprezentowali się w znanych i lubianych przez dzieci piosenkach z baśni tj. Kraina Lody, Tarzan, Piękna i Bestia i innych. Podopieczni pani Doroty – uczniowie klas gimnazjalnych czytali fragmenty baśni tematycznie związanych z piosenkami.

Były też zagadki o tematyce zimowej. Każde dziecko, które poprawnie odpowiedziało na zagadkę, otrzymało słodki upominek z rąk Mikołaja.

Sobotni koncert podsumowywał projekt edukacyjny „Jak rozwijać czytelnictwo wśród najmłodszych” realizowany przez uczniów drugich klas gimnazjum.