,,Botanicum miechowskie”

W ramach dodatkowych zajęć z przyrody uczestniczyliśmy w zajęciach zorganizowanych przez ,,Muzeum Ziemi Miechowskiej”. Zajęcia były poświęcone roślinom rosnącym na naszym terenie.

Warsztaty składały się z dwóch części. Na początku rozpoznawaliśmy zgromadzone rośliny, poznawaliśmy  prawidłowe nazwy, ponieważ  okazało się, że większość roślin znamy, ale pod potocznymi nazwami. W drugiej części bawiliśmy się botaniką, maglami i farbą drukarską. Każdy z nas stworzył swój niepowtarzalny zielnik z wydrukowanymi okazami. Nie był to jednak koniec zajęć, ponieważ  kontynuowaliśmy zajęcia w szkole, gdzie podpisywaliśmy rośliny. Korzystając z atlasów, książek przyrodniczych i własnej wiedzy.

Zajęcia miały na celu uświadomienie uczniom jak bogaty jest nasz rejon w ciekawe okazy przyrodnicze, a jednocześnie jak fajnie można spędzić czas wolny w deszczowe, pochmurne jesienne dni.

M. Banasik