Warsztaty przyrodniczo- matematyczne

Październik to tradycyjnie czas wycieczek, ognisk, obserwacji przyrodniczych i warsztatów. Polska złota jesień to nie tylko babie lato, kolorowe liście i lśniące kasztany, ale także rośliny, które o tej porze roku są zbierane i suszone do celów leczniczych.

W ramach edukacji przyrodniczej zostały zorganizowane warsztaty , w trakcie których poznaliśmy (wszystkimi zmysłami) właściwości krwawnika, dzikiej róży , pokrzywy, nagietka i wielu innych roślin, które powinny się znaleźć w domowej apteczce. Obecnie na wszelkie dolegliwości możemy kupić leki w aptece. Dawniej ludzie nie mieli takich możliwości, toteż korzystano z darów natury. W czasie warsztatów uczniowie dowiedzieli się między innymi, iż żołnierze zranieni w czasie walk przykładali do ran krwawnik, który tamował krwawienie. Docenili także smak i zapach ziołowo- kwiatowej herbatki i własnoręcznie wykonali roślinny collage, który trafił w ręce rodziców.

Zajęcia przygotowujące do wycieczki-szacowanie kosztów.
Obliczenia zegarowe- planowanie czynności.
Obliczanie pojemności mleka uzyskanego podczas dojenia krowy.
Ważenie składników wykorzystanych do robienia masła.
Obliczanie odległości, mierzenie.
Liczenie zwierząt(owce, pawie, konie)
praca w grupach ( Matematyczne Stacje Badawcze)