Dzień Nauczyciela

W niebanalny i oryginalny sposób do tematu reformy edukacji podeszli uczniowie klas gimnazjalnych, przygotowując program  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej.
W formie programu stacji telewizji kablowej
TV BELFER
przedstawili scenki z posiedzenia Rady Uczniowskiej i lekcji, w której uczniami byli "nauczyciele”.

Uczniowie dowcipnie i z przymrużeniem oka pokazali, jak radzi sobie społeczność nauczycielska i uczniowska w nowej rzeczywistości. Oprócz programu artystycznego, nie zabrakło również piosenek i życzeń skierowanych do nauczycieli.

Tradycyjnie  z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznano Macieje dla nauczycieli. W tym roku wyróżnienie otrzymali:

- w kategorii  SOKOLE OKO Macieja otrzymał Pan Dyrektor Mirosław Czekaj. Jest obdarzony szóstym zmysłem.  Jego bystre oko dostrzeże nawet najmniejszy pyłek i nawet niewielką pajęczynę. Można pokusić się o stwierdzenie, że posiada szósty zmysł z funkcją radaru.

- w kategorii  GORĄCY UŚMIECH Macieja otrzymała Pani Dyrektor Jadwiga Pasek, na twarzy której zawsze gości uśmiech. Nawet w pochmurne dni promiennie się uśmiecha, co dodaje optymizmu i pozwala zachować pogodę ducha. Świat staje się  wówczas lepszy i bardziej kolorowy.

- w kategorii ORGANIZATORKA ŻYCIA SZKOLNEGO Macieja otrzymała Pani Dyrektor Małgorzata Kałwa, która doskonale wie, jak okiełznać chaos szkolnego życia i sprawić, że staje się uporządkowane. Perfekcyjnie organizuje pracę szkoły. Zawsze opanowana i z ogromną, chyba niewyczerpaną, dozą cierpliwości.

- w kategorii  DIAMENTOWA PIŁA Macieja otrzymała była Pani Dyrektor Zofia Piechowicz.  Niejednokrotnie uczniowie i nauczyciele z bijącym sercem wchodzili do jej gabinetu. Okazywało się, że zupełnie niepotrzebnie. Nawet jeśli była bura, to tylko po to, żeby później było lepiej.

Program artystyczny przygotowali: Dorota Małodobry, Dariusz Szlachowski, Agnieszka Gajos.