Sukces chłopców z 7A w turnieju pożarniczym: „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Dnia 10 kwietnia 2024 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta odbyły się eliminacje 46. edycji Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod tytułem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem Turnieju jest propagowanie wiedzy dotyczącej postępowania w przypadku zagrożenia pożarem. Eliminacje przeprowadzono w trzech grupach wiekowych: I – uczniowie szkół podstawowych klas I-VI, II – uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII, III – uczniowie szkół ponadpodstawowych, na poziomie gminnym.
Finaliści poszczególnych grup zakwalifikowali się do eliminacji na szczeblu powiatu. Zwycięzcą w kategorii klas VII-VIII został uczeń klasy 7A, Jakub Bieniec, zaś drugie miejsce zajął Sebastian Janiszewski, również z klasy 7A. Obydwaj uczniowie wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w najbliższy wtorek.

Jacek Banasik