Czas na pasowanie na czytelnika

Dnia 17 listopada w Szkole Podstawowej Nr 2 w Miechowie odbyło się  uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Mottem uroczystości był cytat Wisławy Szymborskiej „ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.” Uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane dla nich przez klasę III a pt. „ Bajkowe zamieszanie” , pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Banasik. Następnie Pani Dyrektor Jadwiga Pasek dokonała uroczystego pasowania na czytelnika uczniów klas I a, I b, I c. Na pamiątkę tych miłych i uroczystych chwil uczniowie otrzymali zakładki do książek, które zostały wręczone przez Panie Wychowawczynie. Pierwszoklasiści  zostali zaproszeni do biblioteki , aby przychodzili wypożyczać książki. Nowi, młodzi czytelnicy obiecali czytać książki. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli bibliotekarzy: Annę Więcławek i Lidię Stobierską.