„Digitalizacja wspomnień i wartości”

Karina Poteralska, Dagmara Zaganiacz, Dawid Piech, Natalia Nocoń  i  Klaudia Treska  to uczniowie naszej szkoły, którzy dostali się do drugiego etapu projektu „Digitalizacja wspomnień i wartości”.  Podczas pierwszego etapu uczniowie nagrywali krótkie materiały filmowe, w których dzielili się własnymi refleksjami na temat: „Wartości – przedmioty czy doświadczenia?”.

W kolejnym  etapie zostaną zaproszeni do studia nagraniowego, gdzie jeszcze raz podzielą się własnymi przemyśleniami dotyczącymi wartości w ich życiu. To spojrzenie na dzisiejszy świat zostanie zestawione z refleksjami osób starszych, mieszkających na terenie naszej gminy. W rezultacie powstanie materiał wideo mówiący o tym, co dla nas wszystkich jest ważne.  Nagrania te są częścią większego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie ,,Self” przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Miechowie , Szkołą Podstawową nr 2 w Miechowie oraz Muzeum Ziemi Miechowskiej.  Cały  projekt jest realizowany w ramach wsparcia finansowego Ministerstwa Edukacji i Nauki w obszarze programu „Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej”. Nasza szkoła postanowiła połączyć projekty i zasoby dzięki projektowi ,,Laboratoria przyszłości”, uczniowie będą  zdobywać wiedzę w dziedzinie montażu materiału audio-wideo. Do tego celu zostanie wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach tego programu.