Mam prawo do....

,,Mam prawo do …. , Mam  też obowiązek ……….”

20 listopada – Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka,

21 listopada – Dzień Życzliwości.

Nie przez przypadek te dwa święta ustanowiono dzień po dniu. Dzisiejsze spotkanie czytelnicze miało na celu uświadomienie uczniom klas I-III, że mając prawo do przyjaźni i otaczania się życzliwymi ludźmi, mamy też obowiązek bycia dobrymi, pełnymi szacunku i tolerancji dla innych osobami.

Spotkanie odbyło się w dwóch grupach i rozpoczęło się przeczytaniem przez panią dyrektor Agatę Skrzypczyk i panią wicedyrektor Jadwigę Pasek tekstu ,,O myszce, żabce, jeżu i przyjaźni” Danuty Graj. Najmłodsi uczniowie świetnie zrozumieli jego przesłanie i zgodnie stwierdzili, że przyjaciel to ten, który oferuje swoją pomoc i dobre serce, a nie ten kto tylko pięknie wygląda i jeszcze piękniej mówi. Następnie dzieciaki wspólnie zaśpiewały ,,Bardzo kulturalną piosenkę”, wysłuchały czytanych przez kolegów i koleżanki ,,Praw Dziecka”, zaprezentowały przygotowane plakaty, rymowanki i wierszyki o tej tematyce, a na koniec otrzymały magiczne liściki przeprosinowe. Te ostatnie będą kontynuacją spotkania czytelniczego w zespołach klasowych, a plakaty i wierszyki pojawią się na korytarzach szkolnych nie tylko jako ozdoba. Wszyscy obecni nauczyciele stwierdzili, że mają nadzieję, że dzień życzliwości w naszej ,,Dwójce” stanie się codziennością.