Uczciliśmy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada 2022 roku był w naszej szkole dniem szczególnym. Pragnąc uczcić kolejną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości i dać wyraz patriotycznej postawie uczniowie przybyli do szkoły odświętnie ubrani. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele przypięli biało-czerwone kokardki. Wychowawcy przeprowadzili lekcje o tematyce patriotycznej.

Dopełnieniem tych działań był program artystyczny  przygotowany przez uczniów klasy 6C. Stanowił on swoistą lekcję historii, dzięki  której uczestnicy akademii, uczniowie z klas 1-8, dowiedzieli  się, jaką drogę musieli przebyć Polacy od momentu utraty wolności w 1795 roku, aż do odzyskania niepodległości  11 listopada 1918 roku. Słowa młodych aktorów i recytatorów przeplatane były licznymi pieśniami patriotycznymi, które świetnie oddawały nastrój i klimat tamtych, nieraz tragicznych, ale także pełnych radości i optymizmu dni.

11 listopada dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie na czele z pocztem sztandarowym wzięli udział w miejsko-gminnych obchodach Święta Niepodległości, uczestnicząc we Mszy św. sprawowanej w intencji Ojczyzny w miechowskiej bazylice oraz składając wiązankę kwiatów przed Pomnikiem z Orłem.