Pejzaż miejski

26 października odbył się plener malarski, którego uczestnikami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie. Został zorganizowany przy współpracy Galerii u Jaksy, pod kierownictwem pana Pawła Olchawy. Uzdolnieni plastycznie uczniowie mieli okazję podziwiać prace artystów wystawione w Domu Pracy Twórczej, by następnie na rynku w Miechowie przystąpić do samodzielnej pracy, wykazując się talentem i twórczym podejściem do tematu. Motywem przewodnim pleneru był pejzaż miejski, do którego wprowadził młodych artystów pan Paweł Olchawa. Należy nadmienić, iż nie był to pierwszy plener malarski organizowany przez Dwójkę. Już kilkakrotnie nasi uczniowie, inspirowani twórczością pani Janiny Bergander, artystycznej patronki Szkoły Podstawowej nr 2 i honorowej obywatelki Miechowa, malowali krajobrazy ilustrujące najciekawsze zakątki miasta. W czasie pracy uczniowie otrzymywali fachowe wskazówki od pracowników galerii. Najzdolniejsi otrzymali także propozycję rozwijania swoich talentów na warsztatach plastycznych organizowanych przez Galerię u Jaksy. Piękna, jesienna aura towarzysząca temu wydarzeniu zgromadziła wielu obserwatorów, co dla dzieciaków stanowiło dodatkową motywację. Wkrótce wszystkie prace młodych artystów będzie można podziwiać na wystawie zorganizowanej w naszej szkole. Dziękujemy panu Pawłowi i pracownikom Galerii u Jaksy za fachową organizację pleneru i liczymy na dalszą współpracę.