Warsztaty w Muzeum Ziemi Miechowskiej

20  i 21 października klasy IIB i IIC z wychowawcami Małgorzata Kielian, Moniką Kruszec i Ewą Soczówką udały się do Muzeum Ziemi Miechowskiej na warsztaty „Nasz herb”.

Na początku dzieci dowiedziały się, że herb Miechowa przedstawia w polu czerwonym Gryfa w kolorze białym ze złotym dziobem, językiem, szponami i pazurami. W lewym dolnym rogu tarczy herbowej widnieje również znak krzyża lotaryńskiego w kolorze czerwonym na czarnym tle. Dowiedziały się z jakiego powodu Gryf znajduje się w miechowskim herbie. Usłyszały legendę o przywiezieniu przez księcia Jaksę do Miechowa skrzydlatego zwierzaka – zwanego Gryfem. Następnie wykonały własnoręcznie herb miasta Miechowa. Na koniec zwiedziły Muzeum. Dzieci z uśmiechem na twarzach wróciły do szkoły.