Pierwszaki w Urzędzie Miasta i Gminy

30 września uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami wybrali się do Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie. Już wkrótce pierwszaki złożą swoje Ślubowanie. W tej sprawie dzieci udały się go Gminy, by zaprosić Pana Burmistrza Dariusza Marczewskiego, jego zastępcę Pana Andrzeja Banaśkewicza, oraz Dyrektora Samorządowego Zespołu Edukacji Pana Jerzego Pułkę na swoją uroczystość. Zaproszenie z rąk dzieci otrzymał również Przewodniczący Rady Gminy oraz jego zastępcy.

Pan Burmistrz bardzo miło przyjął wszystkie dzieci. Zaprosił je do swojego gabinetu, gdzie rozmawiał z dziećmi nad tym, co chciałyby, aby zostało stworzone w Miechowie oraz co podoba im się z projektów już zrealizowanych. Po krótkiej rozmowie dotarli również do gabinetu wszyscy przedstawiciele władz, których dzieci pragnęły zaprosić na swoje święto. Po wręczeniu zaproszeń Pan Dariusz Marczewski oprowadził dzieci po urzędzie i omówił na czym polega Rada Seniorów  a także zaprowadził je posiedzenie. Na koniec wycieczki każde z dzieci dostało w prezencie przepyszny mus owocowy.