Pola Nadziei po raz dwudziesty

W piątek, 23 września 2022 roku uczniowie klasy 8b pod opieką pań: Jadwigi Pasek oraz Jolanty Bogacz zainaugurowali 20. już edycję kampanii Pola Nadziei, której celem jest promowanie niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu.

Ósmoklasiści wzięli udział we mszy świętej odprawionej w hospicyjnej kaplicy, a następnie przeszli do Parku Miejskiego, gdzie każdy uczestnik wydarzenia posadził cebulkę żonkila. Zasadzony jesienią żonkil, przetrwa okres zimy, mrozu, ulewnego deszczu, stając się na wiosnę nie tylko pięknym kwiatem, ale i symbolem nadziei na lepsze jutro.

Uczniowie zainteresowani ideą wolontariatu będą mogli wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu 3 października 2022 roku od godziny 16:00 w sali konferencyjnej Hospicjum im. bł. Bernardyny Jabłońskiej.